Ritim İstanbul Konut

Ritim İstanbul Konut

Dumankaya Mazaya Ritim İstanbul Konut

Ritim İstanbul Konutlar

Not: Görsel Dumankaya Vizyon Projesinde Uyguladığım Bir Daireye Aittir. Diğer Görsellere Anasayfa / Projeler / Tasarlanan Ve Tamamlanan Projelerden “Murat Bey’in Yeni Evi” Başlığından Ulaşabilirsiniz.

Her Ne Kadar Banyo Nasıl Yapılır Mutfak Tadilatı Nasıl Yapılır Gibi Yazılar Yazmış Olsam da Ev Tadilatı Nasıl Yapılır Yazısı Altında Genelleme Yaparak Bunların Hepsini Toplamak İstedim. Yazılarımda Gerekmedikçe Marka Bilgisi Paylaşmıyorum. Bu Sebeple Yazılarım Genel Olarak Hiç Bilmeyen Veya Fazla Tavsiye Ve Fikir Aldığından Aklı Karışmış Olanlar İçin Daha Uygundur.

Peki Ev Tadilatı Nasıl Yapılır

Mekanın Tüketici Keşfi

Evinizde Nelere İhtiyaç Duyduğunuzu İyi Bilmeniz Gerekiyor Ve Bunları Liste Yapmanızda Fayda Var. Mutfak, Banyo, Salon, Hol, Yatak Odası, Çocuk Odası, Giyinme Odası Gibi Başlıklar Oluşturup Altlarına Bu Mekanlarda Nelere İhtiyaç Duyduğunuzu Yazabilirsiniz. İster Liste İsterseniz Not Şeklinde Yazabilirsiniz Bu Tamamen Size Kalmış Bir Durum.

Örnek Olarak Şu Şekilde Yapılabilir.
-Mutfak; Mutfak Dolabı(Kiler Dolabı Olacak), Mutfak Tezgahı, Mutfak Duvarları Boya, Mutfak Tavanı Asma Tavan, Gizli Işık, Zeminler Parke, Vb

-Banyo; Banyo Dolabı, Küvet İptal-Duş Teknesi Gelecek, Havalandırma Yetersiz, Gizli Aydınlatma, Vb.

Listeniz Bittiğinde Artık Ne İstediğinizi Biliyor Olacaksınız. Bu Liste Aklınızda ki Bir Çok Soru İşaretini Yok Edecektir. Bu Listelerde Öncelik Sıralaması Yapıp Gerektiği Takdirde İptal Edilecekleri de Belirleyebilirsiniz. Artık Bir Uzman Yardımı Almaya Hazırsınız, Çünkü Ne İstediğinizi Artık Çok İyi Biliyorsunuz.
Mekanın Keşfi

Mekanınız da Uygulama Yapacak Olan Kişi Yada Firmalara Mekanınızın Ölçülerini Aldırmanız Gerekir. Bu İşlem İçin Genelde Ücret Alınmaz. İhtiyaç Listenizden Yola Çıkarak Aklınızda Olan Tüm Detayları Keşif Ekinine Anlatmanız Gerekir. Keşif Ekibi Sizin Taleplerinizi Ve Mekandan Aldığı Ölçüler Üzerinden Bir Tasarım Veya Görsel Çizim Yapması Gerekmektedir ve Bunu Mutlaka Talep Edin.

Tasarım Ve Sunum

Bazı Firmalar 3 Boyutlu Görsel Çalışması Yapmaktan Kaçınabilir. Bunun Sebebi 3 Boyutlu Görsel Hazırlanan Programlar Zordur Ve Mekanın Çizimi Zaman Alacaktır. Alıcı Olmayan Bir Müşteri İle Uğraşmak İstemezler Ve Sizden Çizimler İçin Ücret Talep Edebilirler. Ama Çizim Konusunda da Ücretsiz Destek Veren Firmalar Vardır.
Üç Boyutlu Çizimlerin En Büyük Avantajı Mekanınızda Yapılacak Olan İşlerin Ve Sizin Taleplerinizin Uygulamadan Önce Görebileceğiniz En Gerçeğe Yakın Hali Olmasıdır. Bu Sizin Uygulama Sonrası Yaşayabileceğiniz Hayal Kırıklıklarına Engel Olacaktır.

Uygulama Aşamasında

Uygulama Aşamasında İşinizin Takipçisi Olmanızda Fayda Var. Ancak Çalışan Ekibe Müdahale Etmemek Gerekir. Eğer Size Hitap Eden Bir Şahıs Veya Firma İle Anlaştıysanız Taleplerinizi Güncelde Olsa Onlara Yapın. Usta Veya Sahada Çalışan Personellere Anlattığınız Takdirde Usta Veya Personelin Ne anladığından Ve Ortaya ne Çıkardıysa ondan Sorumlu Siz Olursunuz. İş Listesi Ve İş Programı Hakkında Merak Ettiklerinizi de Yine anlaşma Yaptığınız Firma Veya Şahıslardan Öğrenmekte Fayda Var. Sahada ki Personeller Sadece Kendilerine Ait Olan İşlerle İlgili Bilgi alırlar Ve Genelde Hangi İşin Ne Zaman Ve Nasıl Yapılacağını Bilmezler.

Uygulama Teslim Alımı

Ürünlerinizi Eksiksiz Ve Sağlam Bir Şekilde Kontrol Ederek Teslim Alın. Hiçbir Arızalı Ürünü Teslim almayın. Bu Kısmı Aslında Biraz Elektronik Eşya Satın Almak Gibi Her Ürünün Sorunsuz Çalışıyor Olması Gerekir.

Önemli Uyarılar
Yapacağınız Uygulama İle İlgili Mutlaka Yazılı Sözleşme Yapın.
Yazılı Sözleşme Yapmayan Firma Yada Şahıslarla Çalışmayın.
Ödemelerinizi Mümkünse Banka Havalesi Olarak Yapın.
Sözleşmenizde Teslim Süresi Belirtilmiş Olmasına Dikkat Edin.
Ödeme Konusunda Yüksek Rakamlı Bir Ödeme Veya Nakit Ödeme Yapmanız Durumunda Teminat Senedi Talep Edebilirsiniz.
Tolga AKSU

Merak Ettiğiniz Konuları İletişim Bölümünden Mesaj Yazarak Sorabilirsiniz.

Bu Yazı Taslak Olarak Tamamlanmıştır. Zaman Aralıklarıyla Güncellenecek Ve Tamamalanacaktır.

Dumankaya Ritim İstanbul Konutlar